Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadza za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Więcej szczegółów w witrynie konkursu...

14 września godz. 9:00 - 29 listopada godz. 20:00

REJESTRACJA

Aby wziąć udział w konkursie Pix Programming Challenge PL pobierz aplikację PixBlocks i utwórz w niej swoje konto. Następnie w aplikacji wypełnij formularz rejestracyjny do konkursu. 

14 września godz. 9:00 - 22 listopada godz. 21:00

ĆWICZENIA PRZEDKONKURSOWE

Od 16 września 2019 w aplikacji PixBlocks będą dostępne ćwiczenia przedkonkursowe. Rozwiązanie ich nie ma wpływu na wyniki konkursu, ale zachęcamy do ich rozwiązywania. Pomogą Ci one w późniejszych etapach konkursu.  

23 listopada godz. 9:00 - 29 listopada godz. 21:00

ELIMINACJE

W czasie eliminacji w aplikacji PixBlocks udostępnimy zestaw 20 zadań eliminacyjnych. Nie musisz się spieszyć! Zadania możesz rozwiązywać przez cały czas trwania tego etapu. 

30 listopada godz. 16:00

WYNIKI ELIMINACJI na stronie pixchallenge.org

Wyniki będą opublikowane na stronie pixchallenge.org. Wszyscy uczestnicy, którzy rozwiążą poprawnie minimum 75% zadań eliminacyjnych, dostają się do półfinału!  

5 grudnia godz. 9:00 - 14:00

PÓŁFINAŁY

Każdy z uczestników, który poprawnie rozwiąże 75% zadań eliminacyjnych otrzyma zestaw zadań półfinałowych. Podczas tego etapu istotny będzie czas! Jeśli dwóch lub więcej uczestników rozwiąże poprawnie taką samą liczbę zadań, zwycięży ten, który zrobi to najszybciej! Czas liczony będzie od 9:00 do momentu zakończenia rozwiązywania wszystkich zadań.  

7 grudnia godz. 16:00

WYNIKI PÓŁFINAŁÓW na stronie pixchallenge.org

Wyniki będą opublikowane na stronie pixchallenge.org. Trzydziestu najlepszych uczestników z każdej grupy wiekowej dostaje się do finału! 

11 grudnia godz. 13:00

GALA FINAŁOWA
Aula Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu

Podczas tego etapu istotny będzie czas! Jeśli dwóch lub więcej uczestników rozwiąże poprawnie taką samą liczbę zadań, zwycięży ten, który zrobi to najszybciej! Czas liczony będzie od momentu udostępnienia zadań finałowych przez organizatora do momentu zakończenia rozwiązywania wszystkich zadań.

Na Gali Finałowej wyłonimy 3 zwycięzców (miejsca 1-3) z każdej grupy wiekowej. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Dodatkowe informacje