Związek Cyfrowa Polska - realizuje drugą edycję IT Fitness Test – sprawdzianu umiejętności cyfrowych uczniów oraz nauczycieli. To projekt branży cyfrowej, który jednocześnie prowadzony jest w czterech krajach Grupy Wyszehradzkiej: w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Węgrzech.

W Polsce projekt wspiera Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Janusz Cieszyński, Sekretarz Stanu ds. Cyfryzacji w KPRM oraz Justyna Orłowska  – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Transformacji Cyfrowej.

Wypełnienie IT Fitness Test jest darmowe, a po zakończeniu można wziąć udział w konkursie z nagrodami. Aby przystąpić do sprawdzenia swojej cyfrowej wiedzy, wystarczy wejść na stronę https://itfitness.eu/pl/, zarejestrować się i wybrać odpowiedni poziom trudności.

Test dla szkół podstawowych zawiera 20 pytań – jest przeznaczony przede wszystkim dla uczniów dwóch ostatnich klas szkoły podstawowej, ale mogą w nim uczestniczyć wszyscy uczniowie szkoły podstawowej bez względu na wiek i klasę.

Test dla szkół średnich i wyższych składa się z 25 pytań – jest nieco trudniejszy; przeznaczony jest głównie dla przyszłych absolwentów szkół średnich i wyższych oraz nauczycieli; jest to też taki test, w którym udział wziąć może każdy bez względu na swój wiek.

Zadania w obu testach podzielono na pięć obszarów:

I. Internet
II. Bezpieczeństwo i systemy komputerowe
III. Złożone zadania
IV. Narzędzia biurowe
V. Narzędzia do współpracy i sieci społecznościowe

Po pomyślnym zakończeniu testu natychmiast wyświetli się osiągnięty wynik i ocena opisowa. Od razu otrzymasz e-mail z certyfikatem podającym wynik i ocenę opisową. Ponadto każdy, kto weźmie udział w teście, poprawnie wypełni CZĘŚĆ INFORMACYJNĄ i podzieli się swoim wynikiem w mediach społecznościowych, stosując #ITFitnessTest automatycznie przechodzi do konkursu z nagrodami.

Życzymy powodzenia!

Pamiętaj, że do testu możesz podejść TYLKO RAZ, a na ukończenie go masz 48 godzin.

IT Fitnes Test 2023

Dodatkowe informacje