Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W 2016 DBI będziemy obchodzić 9 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI będą realizowane pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!".

Ćwiczenia

1. Internet jest naszym drugim życiem, a często nawet pierwszym.  Zobacz Projekt bezpiecznieonline.pl.
  2. Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat. Zobacz pakiet edukacyjny "Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat".
  3. Przygody Fejsmena - filmy.

4. Kurs e-learning:
    1. dla uczniów: "W Sieci",
    2. dla rodziców: Kurs dla profesjonalistów.